Dažniausiai užduodami klausimai Spausdinti Email
 1. Kas yra PTFE?
  Politetrafluoretilenas (PTFE) yra plačiai naudojamas indų su nesvylančia danga gamyboje, dėl to, kad turi labai mažą trinties koeficientą. PTFE atsparus kaitinimui tik iki 260ºC induose, turinčiuose sąlytį su maisto produktais. ThermolonTM nesvylančioje dangoje visiškai nėra PTFE.
 2. Kas yra PFOA?
  Perfluoroktaninė rūgštis (PFOA), kartais vadinama „C8“, naudojama kaip technologinis priedas nesvylančių dangų su PTFE ir kitų fluoro polimerų gamyboje. Tai labai kenksminga ir tvari cheminė medžiaga, kuri aplinkoje suyra tik per 100 metų. Tam, kad pašalinti ją iš žmogaus organizmo, vieno gyvenimo neužteks. Vis labiau įrodoma, kad PFOA yra kancerogenas, sukeliantis vėžį žmonėms ir gyvūnams. Nerimą kelia tai, kad PFOA yra aptinkamas daugumos amerikiečių ir europiečių kraujyje, randamas net gyvūnų organizme. Manoma, kad ši medžiaga patenka į žmogaus organizmą per gaminius turinčius PFOA savo sudėtyje ir per aplinkos užteršimą šia medžiaga.
  Keptuvės GreenPanTM visiškai neturi PFOA. Ši medžiaga visai nenaudojama nesvylančios dangos Thermolon™ gamybos procese.
 3. Kas yra Thermolon™ ?
  Thermolon™ – tai nesvylanti smėlio keramikos danga naudojama indų GreenPan padengimui.
 4. Kokią temperatūrą atlaiko nesvylanti danga Thermolon™?
  Nesvylanti danga Thermolon™ atlaiko atsitiktinį kaitinimą iki 450ºC temperatūros.
 5. Ar tiesa, kad geriausi rezultatai yra pasiekiami, kepant keptuvėje be jokios dangos (be nesvylančios dangos)?
  Ruošiant kai kuriuos patiekalus, reikalinga labai aukšta temperatūra, kad kepamas produktas būtų su traškia plutele ir įgautų gražią spalvą. Keptuvės su nesvylančia danga, turinčia PTFE, neturi perkaisti, todėl Jūs negalite kaitinti jų iki aukštų temperatūrų.
  Su danga Thermolon™  tokia problema neiškyla – Jūs drąsiai, tol kol reikia patiekalui pagaminti, galite kaitinti savo keptuvę iki reikiamos aukštos temperatūros.
 6. Ar galima laikyti produktus šaldytuve GreenPan nelimpančios dangos induose?
  Taip, nes nesvylanti danga Thermolon™ visiškai nereaguoja su maisto produktais.
 7. Ar galima plauti GreenPan keptuves indaplovėje?
  Nesvylančią dangą ThermolonTM be problemų galima plauti indaplovėje. Tačiau kiekvienu atveju reikia perskaityti indų naudojimo instrukciją. Dažnai plaunama indaplovėje keptuvė ilgainiui netenka dalies nelipnumo savybių. Indaplovė nėra labai „žalias“ – aplinką saugantis įrenginys, todėl tausojant aplinką, keptuves geriau plauti po kranu, šiltu vandeniu ir su ekologiška plovimo priemone.
 8. Ar galima naudoti metalinius įrankius?
  Jūs galite naudoti tokius įrankius kaip šaukštas. Naudoti peilį ar šakutę nerekomenduojama, nes galite subraižyti ar įpjauti keptuvės paviršių. Tačiau, net ir netyčia panaudojus aštrų įrankį, bus matomas tik įrankio paliktas pėdsakas, o pati danga nesilups ir jos savybės nenukentės.
 9. Ar maisto gaminimas GreenPan induose su nesvylančia danga nėra pavojingas sveikatai?
  Thermolon™  danga visiškai neturi savo sudėtyje PTFE ir PFOA. Gaminti maistą tokiuose induose yra visiškai saugu. Danga yra labai atspari ir nesisluoksniuoja perkaitinta. Ši danga nekinta kaitinama ir neišskiria jokių toksinių garų.
 10. Ar būtina naudoti riebalus keptuvėse su nesvylančia Thermolon™  danga gaminant maistą?
  Gamindami induose su nesvylančia danga Termolon™  jūs galite naudoti riebalus arba aliejų tam, kad kepamas produktas pasidengtų traškia plutele ar įgautų gražią spalvą. Tačiau, kad produktas neprikibtų prie dangos arba, kad lengvai išsiimtų iš keptuvės – pilti daug aliejaus ar dėti daug riebalų nereikia, užtenka įpilti desertinį šaukštelį aliejaus ir tolygiai patepti keptuvę teptuku ar paskirstyti aliejų popierinio virtuvinio rankšluosčio lapeliu. Bulvių pateikalams aliejaus reikia daugiau, nes būtina nuolat stebėti aliejaus likutį ir laiku papildyti.
 11. Ką reiškia indo „drėkinimas“?
  „Drėkinimas“ reiškia, kad keptuvės paviršius prieš kiekvieną naudojimą yra patepamas plonu aliejaus sluoksniu ir keli jo lašai paskirstomi minkštu audiniu ar virtuviniu popieriniu rankšluosčiu. Po plovimo ar prieš naudojimą, rekomenduojame visada sudrėkinti keptuvės paviršių trupučiu aliejaus Jei naudojatės indaplove, šį veiksmą reikia pakartoti po kiekvieno išplovimo ar prieš gaminimą.
 12. Koks aliejus geriausias?
  Rekomenduojame kepimui naudoti tik rafinuotus aliejus, kurie nebijo aukštesnių kepimo temperatūrų, nekeičia savo struktūros ir nepraranda vertės. Šalto spaudimo aliejai kepimui netinka, jie skirti salotoms ir troškinimui, tuomet jie naudingiausi žmogaus organizmui ir išsaugo visas vertingas maistines savybes.
 13. Ar smėlio keramikos danga turi geresnes kepimo savybes už 18/10 plieno keptuvių?
  Taip smėlio keramikos dangos kepimo savybės yra daug geresnės už 18/10 plieno keptuvių. Smėlio keramikos keptuvių savybės beveik prilygsta nelipnių indų savybėms. Tačiau yra normalu, kad smėlio keramikos danga yra jautresnė kai kurių patiekalų gaminimui. Ši danga yra saugi ir eko-draugiška, neturi jokių sintetinių polimerų - PTFE, todėl kepimo eigoje reikia atidžiau reguliuoti kaitinimą. Jeigu Jums kepimo metu truputį prikibo kepamas produktas, taip kai kuriais atvejais gali atsitikti, tačiau po to keptuvė išsiplaus nesunkiai. Be to rekomenduojame prieš kepimą ar kepimo metu nebarstyti ant patiekalų paprikos, imbiero, kurkumos miltelių ir/ar cukraus. Kiaušinius rekomenduojame kepti ant sviesto, nes lengvai putojantis sviestas geriausiai parodo reikiamą kepimo temperatūrą (apie 160oC).
 14. Koks skirtumas tarp Greenpan keptuvių, nesvylančių keptuvių su PTFE padengimu ir 18/10 plieninių keptuvių?

  Greenpan keptuvės

  su smėlio keramika Thermolon

  Keptuvės su PTFE

  18/10 plieno keptuvės

  Paviršius smėlio keramika, saugi ir eko-draugiška žmogui danga, atspari nusidėvėjimui.

  Paviršius polimerinė danga su PTFE ir PFOA, lengvai pažeidžiama, naudoti tik specialius įrankius, greitai perkaista.

  Nėra jokios dangos – paviršius plienas, galima naudoti visus įrankius.

  Dangos sudėtyje nėra jokių sintetinių medžiagų (PTFE ir PFOA) ir nikelio. Galimas trumpalaikis kaitinimas iki 450OC temperatūros. Neišskiria jokių cheminių medžiagų į aplinką.

  Turi PTFE ir PFOA, subraižyta ir perkaitinta virš 260OC temperatūros, keptuvės danga gali išskirti į aplinką kenksmingus cheminius garus.

  Turi sudėtyje nikelio – netinka nikeliui alergiškiems arba jautriems žmonėms.

  Geros nelipnumo savybės

  Geros nelipnumo savybės

  Neturi nelipnumo savybių

  Reikia nedaug riebalų

  Reikia mažai riebalų

  Reikia daug riebalų

  Kepimas nesudėtingas

  Kepimas nesudėtingas

  Reikia kepimo įgūdžių ir patirties

  Priežiūra nesudėtinga

  Priežiūra lengva

  Sunki priežiūra

  Tarnavimo laikas ilgas

  Tarnavimo laikas trumpas

  Tarnavimo laikas labai ilgas