Peiliai atskiri

Specialūs pasiūlymai

Nauja KAI Corporation Peilis suši / sašimi 24,0 cm, Seki Magoroku KINJU, KAI (Japonija)

Peilis suši / sašimi 24,0 cm, Seki Magoroku KINJU, KAI (Japonija)

AK-1106

• Gamintojas: KAI Corporation (Japonija).
• Geležtė: 24,0 cm - YANAGIBA, kietumas 58 +/-1 HRC skalėje, vienpusis užgalandimas, kampas sudaro 45° laipsnius.

• Geležtės medžiaga: monolitinis nerūdijantis anglinis plienas (High Carbon Steel).

• Rankenos ilgis: 14,0 cm, bendras ilgis su rankena 38,0 cm.

• Rankenos medžiaga ir forma: aštuonbriaunė matinė juodos spalvos Pakka mediena su nailono apsodu.

-----

SEKI MAGOROKU KINJU peilių linija yra tradicinė japoniškų suši / sašimi peilių linija. Tokie japoniški peiliai turi geležtę su vienpusiu ašmeniu, kuris primena gluosnio lapo formą. Yanagiba peilių paskirtis tiksliai ir lygiai supjaustyti suši ar paruošti žuvies sašimi. Geležtė nukalta iš japoniško anglinio plieno.

Smulkiau

79,00 €

Pateikti užklausą

Apie prekę

KAI Seki Magoroku KINJU YANAGIBA - yra puikus įrankis paruošti žalią žuvį ir mėsą. Kaip rodo tradicinis japoniškas pavadinimas, labiausiai tinka sašimi ir suši paruošimui. Įprastai sašimi peiliai turi gana ilgą, smailėjantį ašmenį, kuris yra užgaląstas iš vienos pusės ir kuriuo galima lengvai pjaustyti per mėsos ir žuvies file sašimi paruošimui.

Netinkamas pjaustymo paviršius yra granito plokštės, porcelianas ar metalas, nes peilis čia gali būti pažeistas ir greičiau atšipti. Todėl geriau naudokite lanksčias ar tvirtas pjaustymo lenteles iš specialaus plastiko ar medines iš specialių rūšių medienos hinoki, ąžuolo, uosio. Nepjaustykite kaulų, kremzlių ar užšaldytų produktų - tam yra skirti kiti peiliai.

Priežiūra

Geras peilis yra viso gyvenimo investicija. Todėl turėtumėte su juo elgtis ypač atsargiai. 

Rekomenduojama plauti ir valyti rankiniu būdu. Iš karto po naudojimo peilį nuplaukite drungnu vandeniu ir trupučiu plovimo skysčio ir nedelsdami nusausinkite. Druska ir karštis indaplovėje gali pažeisti specialų plieną ir medinę rankeną. Be to, jei džiovinimas vyksta per lėtai ir ilgai, ant nerūdijančio plieno atsiras ir negražių korozijos dėmių.

Saugojimas

Kadangi reguliariai liečiantis su kitais stalo įrankiais, peilio ašmuo gali būti pažeistas, kokybiškus virtuvinius peilius turėtumėte laikyti atskirai - geriausia peilio dėžutėje, ant magnetinės juostos ar peilių dėkle - stove.

Peilio priežiūrai naudokite 100% japoninės kamelijos alyvą. Ji apsaugos peilio geležtę nuo drėgmės ir korozijos, kai peiliu nesinaudosite ilgesnį laiką.

Prašome pagaląsti tik su vandeniniu akmeniu, o tobulam aštrumui pasiekti, naudokite kelių rupumų galandimo akmenis.

Charakteristikos

Medžiaga / Danga Plienas anglinis / Pakka mediena
Paskirtis Peiliai atskiri
Peilio medžiaga Anglinis plienas
Savybės Suši / Sašimi peilis
Ilgis 24

Priedai